ZEKAKÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lara Şengül Surol

Lara Şengül Surol Empty Lara Şengül Surol

Mesaj  Admin Perş. Mayıs 22, 2008 3:08 pm

Manken Lara, Victoria's Secret kadrosunda

ANTALYALI manken 23 yaşındaki Lara Sengül Surol, dünyaca ünlü iç çamaşırı markası Victoria's Secret'in kadrosuna seçildi.
Tarkan'ın son albümü Metamorfoz'daki bir parçasına çekeceği klibinde oynatmak istediği manken Lara Sengül Surol'un şansı açıldı. 23 yaşındaki güzel manken, dünyaca ünlü modellerin podyuma çıktığı Victoria's Secret defilelerine katılma hakkı kazandı. Ön çekimlerden geçen Surol, 2009 yılında düzenlenecek defilelerde podyuma çıkacak. Defileler öncesi Maldiv adalarında düzenlenecek katalog çekimine de katılacak olan Surol, vize işlemlerini yaptırmaya başladı.
Victoria's Secret'a katılan ilk Türk manken ünvanını alacağını söyleyen Surol, “Çok profesyonel çalışılıyor. Bir yıl sonraki defile ekibini şimdiden belirliyorlar. Aralarında dünyaca ünlü top modellerin olacağı kadroya girmenin sevincini yaşıyorum'' dedi.
2009 yılına kadar fizik kondisyonuna çok dikkat etmesi gerektiğini belirten Sural, “Kasım ayı gibi tekrar toplanacağız. Son bir fotoğraf çekimi olacak. Bir yılda değişikliğe uğrayanlar elenecek. Fakat ben kendime güveniyorum. Formumun daha iyi olacağını biliyorum'' diye konuştu. Victoria's Secret defilesine çıkacak ilk Türk kızı LaraŞengül Surol, modellikle ilgili çarpıcı sözler sarf etti.

Ülkemizin adını tüm dünya podyumlarında duyurmayı başaran Lara Şengül Surol, ilk röportajını gazeteniz TAKVİM'e verdi

* Kendinizden bahseder misiniz?
1985 yılında Eskişehir'de doğdum. Üniversiteyi bitirdikten sonra buradan ayrıldım. Fransa'nın en büyük ajanslarından World Model Ajans tarafından keşfedildim. Mankenliğe de Fransa'da başladım. Bu ajansta çalışan arkadaşlarım, fiziğimin çok iyi olduğunu söyleyip beni yüreklendirdi. İlk olarak fotoğraflarımı ajansa gönderdim, sonra deneme çekimleri yaptık. Ondan sonra bir baktım; Fransa'da çalışmaya başlamışım.

YENİ BİR YÜZ

* Kariyerinize bir süre yurt dışında devam ettiniz galiba?
Mankenliğe başladıktan 1 yıl sonra ajansım beni İtalya Moda Haftası'na gönderdi. İtalya'da boy gösterdikten sonra tanınmaya başladım. 2 yıl İtalya'da modellik yaptım. Bir yerden sonra sıkılıyor, ülkenizi özlüyorsunuz. Bu yüzden 6 aydır Türkiye'deyim.

* Tarkan'nın klibinde oynayacaktınız ama olmadı. Neden?
Klipte oynamadan Tarkan ile aramızda aşk dedikodusu çıktı. İşimle dedikoduları karıştırmak istemiyorum. Çünkü çok başarı elde ettim ve bir aşk dedikodusuyla hepsini mahvetmek istemiyorum.

* Victoria's Secret defilelerinde podyuma çıkacak ilk Türk kızı sizsiniz. Nasıl oldu da böyle dünyaca ünlü bir firmanın dikkatini çektiniz?
Victoria's Secret'ın yetkilileri, yeni yüzler bulmak için Fransa'daki ajansıma geldiğinde benim fotoğrafımı görmüş ve "Ne kadar değişik bir kız" yorumunu yapmış. Ajansım da Türk olduğumu belirtince Victoria's Secret yetkilileri; "Türkiye, Müslüman bir ülke. Böyle bir deneme çekimi yapar mı?" yorumunda bulunmuş. Ancak ajansımın benim ve ülkemiz hakkımdaki olumlu sözlerinden sonra bana ulaştılar ve Victoria's Secret için çalışmaya başladım.

* Victoria's Secret mankenleri Adriana Lima, Heidi Klum, Alessandra Ambrosio ve Marissa Miller'la aynı podyumu paylaşacak olmak nasıl bir duygu?
Milano'da Adriana Lima gibi birçok ünlü mankenle aynı podyumu paylaştım. Galliano'nun 2008 yüzüyüm. Galliano hiçbir Türk modelle çalışmadı. Tamamen karşıymış Türk mankenlerle çalışmaya. Ben böylece onun bu tabusunu yıkmış oldum.

'ÇOK İYİ BİR ÜCRET ALDIM'

* Victoria's Secret size yasak koydu mu?
Yediğim içtiğim her şeye ve hayat tarzıma dikkat etmem şart. Kilo almam yasak. Yetkililer; özel hayatım ve sansasyonel olaylarla anılmamı istemiyor. Ben de bu tarz haberlerle gündeme gelmem.

* Victoria's Secret; mankenlerine ödediği astronomik ücretlerle tanınıyor. Size önerilen belirli bir ücret var mı?
Tam bir rakam söylemem yanlış olur; ama iyi bir para alıyorum.

* Böyle bir firmayla çalışacak olmanızdan ötürü sizin için 'Türkiye'nin en iyi mankeni' diyebilir miyiz?
'Ben Türkiye'nin en iyi mankeniyim' diyerek diğer arkadaşlarıma haksızlık etmek istemiyorum.

* Türk ve yabancı mankenler arasında en çok beğendiğiniz kimler?
Güzide Duran'ı çok beğeniyorum. Duruşu, bakışı, yürümesi modellik standartlarına çok uygun. Yabancı mankenler arasında ise en beğendiğim model Adriana Lima.

* Victoria's Secret defilelerine nasıl hazırlanıldığını hepimizden daha iyi biliyorsunuz. Bu defilenin farklılığı nerede yatıyor?
Victoria's Secret defilesi yılda 1 kez olur. Sene boyunca bir tek o defileye hazırlanıyorsun. Her ay Victoria's Secret modelleri periyodik olarak bakıma giriyor. Ayda 1 kez yapılan toplantılarda; formumuzu koruyup korumadığımızı inceleniyor.

* Size birçok dizi teklifi geldiği söyleniyor. Doğru mu?
Evet ama şu anda oyunculuğu düşünmüyorum. Ama ileride ne olur, bilinmez.

* Magazin ve mankenler ayrılmaz bir parça. Sizi özel hayatınızla görecek miyiz?
Asla. İşimde çok başarılı olduğum için özel hayatımla bir yere gelmedim. Özel hayatım, başkalarını ilgilendirmez.

'DÜŞMAN OLDULAR'

* Türkiye'de ve dünyada mankenliği karşılaştırırsak neler söyleyebilirsiniz?
Bir röpörtajımda; "Yurt dışındaki defilelerde kulis arkasında i-pod'umuzu dinler, kitap okuruz. Burada mankenler dedikodu yapıyor" dedim. Mankenler düşman oldu bana. O yüzden karşılaştırma yapmıyorum.

GÜZİDE VE TUĞÇE'YE ÖVGÜLER

* Yurt dışından mankenlik teklifi aldığını söyleyen mankenleri sadece Türkiye'de iş yaparken görüyoruz. Türk mankenlerin yurt dışına açılması bu kadar zor mu?
Güzide Duran ve Tuğçe Kazaz dışında yurt dışında mankenlik yapan başka birini bilmiyorum. Dünya podyumlarında boy göstermek özgüven ve cesaret gerektiren bir şey. Biz manken değil modeliz. Manken vitrinde duran, model elbiseyi canlı sunan kişidir. Model olunmaz, model doğulur.

* Türkiye'de bir çok manken aşkı uğruna mesleğini feda ediyor. Siz de evlenince mesleğinizi bırakır mısınız?
Eğer çok seversem ben de mesleği bırakabilirim. Ama şu anda yapacak çok şeyim olduğunu düşünüyorum. [img]Lara Şengül Surol 01b10[/img]

Admin
Admin

https://zeka.yetkinforum.com

Lara Şengül Surol Empty ********

Mesaj  Admin Perş. Mayıs 22, 2008 3:16 pm

[img]Lara Şengül Surol Af5a354947[/img]

Admin
Admin

https://zeka.yetkinforum.com

- Similar topics