ZEKAKÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

işte öyle bir şey

işte öyle bir şey Empty işte öyle bir şey

Mesaj  Admin C.tesi Şub. 09, 2008 4:50 am

(KAYNAĞI BELİRSİZ ALINTI)

HANİ YAĞMUR YAĞAR YA BAZEN

(Birden aklınızı uzun zamandır haber alamadığınız, ne yaptığını bilmediğiniz eski sevgiliniz gelir. )

HANİ GÖK GÜRLER YA ARKASINDAN

(Arayıp, aramama arasında gidip gelirsiniz. İçinizden bir ses "ara" demektedir ve o ses giderek yükselmektedir.Telefon ellerinizdedir,numaralar aklınızda.Dayanamaz,dokunursunuz tuşlara.)

HANİ ŞİMŞEKLER ÇAKAR YA PEŞİNDEN

(O da çok sevinmiştir sesinizi duyduğuna.
"Nasılsın" diye sorarsınız ama aslında merak ettiğiniz şey "Bensiz nasılsın" dır.)

HANİ ISSIZ YOLDAN GEÇERKEN

(Duyduğunuz ses öyle tanıdıktır ki,güven verir size. Birlikte paylaştığınız anılar birer birer geçit yapmaya başlar önünüzden.)

HANİ KORKU DUYAR YA İNSAN

(Sesini test etmeye çalışırsınız.En ufak bir titremeyi, en ufak bir heyecan kırıntısını kendinize yontarsınız. "Demek o da etkileniyor" dersiniz.
Ya da tam tersi.Sesindeki soğukluğu algılamaktan korkarsınız.O soğukluk,size dair içinde hiç bir şey kalmadığını gösterecektir ve bununla yüzleşmek o an içinde hiç de işinize gelmeyecektir.)

HANİ ŞARKI SÖYLER YA İÇİNDEN

(Söylemek istediğiniz çok şey vardır."Özledim" demek istersiniz ama bunu içinizden söylersiniz.Aynı şekilde karşılık görememeyi kaldıramacağınız için tedirginsinizdir.)

HANİ ESKİ BİR RESME BAKARKEN

(Sahi neden ayrılmıştınız?Neydi bu aşkı bitiren şey ? Düşündüğünüzde de ne anlamsız gelir. Belki basit bir kavga, belki bir kıskançlık. Belki de bir ihanet.

Ama hiçbir şeyin önemi yoktur artık. Oradasınızdır, onun yanında.Gözünüzün önünde hep onunla olduğunuz anlar vardır.)

HANİ YILLARI SAYAR YA İNSAN

(Ayrıldığınız ilk anlarda ne kadar da umutsuzdunuz.Günler, geceler geçmek bilmezdi , sayardınız ama bitmezdi.)

HANİ GÖZLERİ DOLAR YA BİRDEN

(Gözyaşları hücuma kalkmaya hazır askerler gibi beklemektedir gözlerinizin içinde . Konuştukça ağlamamak için zor tutarsınız kendinizi.

"Neden" demek istersiniz. "Neden bitti"... diyemezsiniz , dudaklarınızı ısırırsınız . İçinize akar göz yaşları çaresiz.Zayıflığınızı anlamasını istemezsiniz.)

HANİ YILDIZLAR YANIP SÖNERKEN

(Oydu yıldızınız bir zamanlar . Siz her yıldıza onun adını verirdiniz.)

HANİ BİR YILDIZ KAYAR VE İNSAN

(Ama yoktur o yıldız artık. Yıldızsız gecelerde yaşamaya mahkumsunuzdur ya da kendinize yeni bir yıldız bulmuşsunuzdur.)

HANİ BİR TELAŞ DUYAR YA BİRDEN

("Ne yapıyorum ben?" diye sormaya başlarsınız bir anda.Telefonu "Kendine iyi bak" sözüyle kaparsınız ve yalnız kalırsınız . Bir garip duygu çöker omuzlarınıza . Ve o duyguyla uyuyakalırsınız.)

SABAH UYANIR VE SORARSINIZ KENDİNİZE

"Neydi bu?"...
Cevabı yoktur.
Çünkü "İşte öyle bir şey"dir bu...
O an yaşadığınız ve belki de bir daha hiç yaşamayacağınız bir şey)

AŞÇI KADIN

Aşçılığıyla ün yapmış yaşlı bir kadın , akşam yemeğine gelecek olan oğlu ve yeni gelini için yine mutfağına kapanmış,yemek yapıyordu.Aynı akşam yemeğe eski bir aile dostu da davetliydi.

Beklenen misafirler gelip sofraya oturduklarında çok şaşırtıcı bir durumla karşılaştılar. Yaşlı kadının o gece yaptığı yemekler değme oburların bile iştahını kapatacak kadar berbattı.

Tatlılar un kokuyordu, patatesler yanmıştı, köfteler ise neredeyse hiç pişmemişti. Oğlu,yeni gelini ve aile dostu, kadıncağıza durumu farkettirmemek için ellerinden geleni yaptılarsa da, yemek sırasında pek iştahlı göründükleri söylenemezdi.

Nihayet yemek bitti ve yeni evli çift annelerinin ellerini öperek evlerine gittiler. Aile dostları ise biraz daha kaldıktan sonra gitmeyi düşünüyordu.Oğlu ve gelini gittikten sonra, yaşlı kadına:

"Senin harika bir aşçı olduğunu adım gibi biliyorum.Bana söyler misin,bu geceki yemekler neden o kadar kötüydü ? Bence ya hastasın ya da bir sorunun var" dedi.

Yaşlı kadın gülümseyerek cevap verdi:

"Hayır,hiçbir şeyim yok.Kasten yaptım. Bu yemekten sonra oğlum asla ikide bir annesinin yemeklerini hatırlatıp karısının kalbini kıramayacak."

Admin
Admin

https://zeka.yetkinforum.com

- Similar topics