ZEKAKÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türk Meclis Başkanı

Türk Meclis Başkanı Empty Türk Meclis Başkanı

Mesaj  Admin Salı Ocak 26, 2010 8:23 am

El.postama gelen Can Tengizman tarafından kaleme alınan aşağıdaki yazıyı okuyunca ''Bayram değil, seyran değil , eniştem beni neye (niye) öptü?'' sözü aklıma geldi. Bakalım siz de okuyunca bana katılacak mısınız?

Avrupa Konseyinin yasama organı görevini yürüten Avrupa Konseyi Parlementerler Meclisi Başkanlığına, (AKPM)

bugün, yani 25 Ocak 2010 tarihinde, AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu getiriliyor.

60 yıllık Avrupa Konseyi tarihinde ilk defa bir Türk Meclis Başkanı oluyor.

Çavuşoğlu, AKPM’nin siyasi guruplarından ‘’Avrupa Demoratları’’ nın listesinin tek adayı olarak seçilecek.

Ne tesadüftür ki bu konseyin 27 Ocak tarihinde, yani iki gün sonra, Strasbourg’da düzenlenecek genel kurul

oturumunda, Fransız parlementer Michel Hinault tarafından kaleme alınan rapor ve beraberindeki Galatasaray

Üniversitesi bünyesinde bir ilahiyat fakültesi açılması ve ruhban okulunun bu fakülteye bağlanması

karar tasarısı tartışılıp, oylanacak.

İnanılmaz bir senaryo hazırlamış AK Parti. Avrupalı parlementerleri öyle bir ikna etmiş ki, kendi partisinden bir

milletvekilinin tek aday olarak Meclis Başkanı olmasını sağlamış.

Buna karşılık neyin sözünü vermiş.?

Türkiye’deki ruhban okulu krizini kökünden halledip, bir ilahiyat fakültesi bünyesinde tekrar açılacağının

garantisini vermiş.

Hatta daha da ileri giderek, bu ilahiyat fakültesini, Francophone, yani Avrupa dilinde eğitim veren

bir camia olan Galatasaray Üniversitesi bünyesinde açacağını da müjdelemiş.

Dikkat edin. 47 ülkenin üye olduğu bu konseyde,

Başka aday yok.

Aralarında anlaşmışlar ve aldıkları söz karşılığında tek adayda birleşmişler.

Avrupalı parlementerler mutlu...

AK Parti mutlu...

4 yıldır pazarlanan bu girişim 2 gün sonra meyvesini alacak.

Benim anlamadığım Galatasaray Üniversitesinin Rektörlüğünün bu işe nasıl talip olduğu.

Mevcut iktidara yaranmak ve bazı özel imtiyazlar ya da pozisyonlar isteme uğruna, Galatasaray Eğitim

Camiasının ‘’çatı’’sı, bu yolu tercih ederse ki, oylamanın bu yönde biteceğini kestirmek hiç de zor değil,

camiamızda,

O çatıyı başlarına yıkacak Galatasaraylılar da olduğunu hiç unutmasınlar.

can tengizman

Admin
Admin

https://zeka.yetkinforum.com

- Similar topics