ZEKAKÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ALEO VERA

ALEO   VERA Empty ALEO VERA

Mesaj  Admin C.tesi Şub. 05, 2011 11:24 am

kaynak: itü sözlük

memlekete gitmek üzere bir otobüs firmasından bilet alıp büyük hevesle otogar'a gitmiştim. o sırada ortamda son derece sakil duran -kendine göre karizmatik görünüşlü- bir adam gözünde güneş gözlüğü, elinde laptop çantası ve laptop taşıdığı elin parmaklarının arasına sıkıştırdığı biberona benzer bir kapla otobüsün etrafında pır pır dönüyor, bir yandan telefonla konuşup bir yanda da muavine otobüsün ne zaman kalkacağını, geç kaldığını... vb şeyler söylüyordu. içimden "adama bak a.k, ne mal bi tip" diye düşündüm. sonra birden kendimi otobüsün içinde buldum. huzurla koltuğuma oturdum. oturduğum sırada yan taraftaki koltuk boştu ve ben içimden "acaba kim oturacak" , "bari düzgün biri gelse de yolculuk iyi geçse" gibi düşünürken tanıdık bir ses geldi ve bana seslendi;

- selamlar!(yavşak özenti edasıyla)
+ selam
- nasılsınız efendim?
+ iyi...

bu sırada adam etrafa gülücükler saçarak yerine yerleşmeye çalışıyordu ki birden bana elindeki laptop çantasını uzatarak

- acaba bi dakikalığına tutar mısın?
+ (içimden) haydaa...ver a.k!

sonra çantasından beyaz renkli bir kutu çıkardı. içinde 3423 çeşit kapsüllerden vardı.

- denemek ister misin?
+ ne ki o?
- cidden bilmiyo musun?
+ mecbur muyum?

adam göt olmuş bir yavşaklık içinde elimdeki laptop çantasını aldı ve laptop'unu açtı. bütün otobüsün gözleri bizim üzerimizdeydi ki, o sırada windows'un açılış müziği geldi. bunu duyan muavin yanımıza geldi ve sessiz olması konusunda adamı uyardığında, adam muavinin sözlerini hiç takmadan:

- canım şunun içine (elindeki biberondan bozma şeyi göstererek) sıcak su koyar mısın?

sonra bana döndü ve;

- aloe vera şöyledir, böyledir... yok "götdeki tüyleri canlandırır. insan vucudundaki hücreleri yeniler" vb şeyler zırvaladı (bu sırada laptoptan tanıtım videosu açtı ve izletti).
+ ne güzelmiş..
- aloe vera kullanmadan önce resmen yaşamıyomuşum... bak ben bunu kullandıktan sonra 15 kilo verdim. çok harika, tatmak ister misin?
+ ben inanmıyorum beyefendi...
- ne demek beğenmiyor musun?
+ (beğenmiyorum değil, inanmıyorum mal adam!) babam eczacı, sakıncalı buluyor bu ürünleri, ondan inanmıyorum.
- olur mu ya, bak bizim bi eczacı var. onun eşi kullandı.....
+ (içimden) ya bi sus a.k!
- ...bak işte eşinin resimleri burda, bak bu önceki hali, bu sonraki hali...
+ beyefendi sağol! ben kullanmak istemiyorum, kullanmayacağım da...
- ...bak bu da bi doktor. o da inanmıyordu, sonra bi kullanmaya başladı...

ve bu konuşma yaklaşık 2.5 saat sürdü. yaptığım yolculuk burnumdan geldi. adam öğrenci olduğumu öğrendiği için bu sefer işin sağlık boyutunu bıraktı, bana bir iş olacağını ve bu işte çok para olacağını anlattı da durdu. neyse yolculuk bitmek üzere diye sevinirken bu sefer;

- telefonunu versene!
+ (içimden) niye verim a.k!
- 05...?
+ haa, şey, 05.... (nadiren kullandığım numaramı verdim adama)
- ok, çaldırım ben seni, sen de kaydet.
+ yok yok, gerek yok. kartın varsa alayım abi, otobüsteyiz diye telefonu kapattım ben!
- açabilirsin artık, nerdeyse geldik zaten!
+ (içimden) mantığını sikeyim senin....
+ yok yok, sonra açarım ben..

bu şekilde geçen boktan bi yolculuktan yaklaşık 10 gün sonra kontörüm bitince adama numarasını verdiğim hattımı koydum telefona. bir baktım 2 mesaj gelmiş. bi açtım baktım, bizim eleman. utanmadan mesaj atmış. tarih ve yer belirtmiş. aloe vera'nın toplantısı varmış. kapıda adını vermem gerekmiş. sonra iyice düşündüm. şu dünyada boş uğraşlar uğruna yaşayan ne kadar çok adam var...

Admin
Admin

https://zeka.yetkinforum.com