ZEKAKÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Orgazm Sözlüğü

Orgazm Sözlüğü Empty Orgazm Sözlüğü

Mesaj  Admin Paz Mayıs 25, 2008 2:33 pm

Doris Lessing’i duydunuz mu? Wink

Duymadıysanız da şimdi duyuyorsunuz; İngiliz bir kadın yazar. Altın Defter adlı romanıyla 2007 nobel ödülünü aldı. Önemli başarı.

J.K. Rowling’i duydunuz mu?

Duymadıysanız da duyun diyeceğim ama şak diye söyleyiverdiniz Harry Potter’ı yazan İngiliz kadın yazar diye. Bir kitaptan bir milyar dolar kazanma başarısını gösteren insan . Tek insan.

Peki ya Karen Manning’i duydunuz mu?

Duymadıysanız da şimdi duyuyorsunuz. Bende onu geçen günlerde okuduğum gazete haberlerinden duydum.O da İngiliz kadın yazar. Diğerlerinden biraz farklı ama. O “orgazm sözlüğü”nü yazmış.

Nasıl yani diyorsunuz değil mi?

Ben de dedim.

Aslında bu “nasıl yani?” sorumdan sonra düşündüklerimle bu yazının hiçbir ilgisi olmayacak. Çünkü ilk olarak konuyu biraz daha entelektüel ve de kişisel boyutuyla aldığım için içimde ince bir kırgınlık ile okudum haberi.

“Ya ben bu ulus için çok daha değerli bir sözlük yaptım, özgürlük sözlüğü’nü hazırladım ama…” diye başlayan kısa bir sorgulamadan sonra bu konuda ne söylesem boş olacağını düşündüm.

O nedenle bu yazı biraz da kara mizah çerçevesinde, emperyalist kültürün bizlere şırınga ettiği cinsel içerikli algı bombardımanını sorgulayacak.Amacı budur. Ancak yazı boyunca kasılmadan, çok eğleneceğimizi de garanti ediyorum.

Zaten sizde “orgazm sözlüğü” başlığını görünce, dergide onca edebi içerikli yazı olduğu halde bu yazıya balıklama daldınız.Aslında ben bu sayıda “Türk Edebiyatında At Figürü” başlıklı bir yazı yazacaktım ama eğer yazsaydım çok azınız şimdi o yazıyı okuyor olacaktı. Yada şöyle bir bakacaktı. İlginç tabi.

Ama sizi anlıyorum.

İngiltere’de de insanlar konuya öyle bir dalmış ki kitap 500 baskı yapmış.

Sizde madem buradasınız konuyla ilgili bilgi ve keyif almak da hakkınız o halde.

Evet…

Kadıncağız yüzden fazla orgazm çeşidi olduğundan bahsediyormuş kitabında.

Bu “yüz numara” her zaman böyle “b..ktan mevzuların” rakamı olur nedense.

Temel ile Dursun konuşuyormuş.Dursun demiş ki Temel e “uşağım kaç tane seks pozisyonu biliysun?” Temel “bir, peki sen?” demiş. Dursun da “doksan dokuz” demiş ve eklemiş. “Temel uşağım senin bildiğin hansisi?” .Temel de “karı sırt üstü yatıyi bacaklaruni açiyi bende bacaklarının arasına girip…” deyince Dursun “a ha “ demiş “yüz oldi” .

Karen diyor ki "Kocamla yaşadığım mükemmel seks hayatından elde ettiğim deneyimlerle sözlüğü yazdım. Her orgazm farklıdır. Aldığım notlarla her şeyi tarif etmeye çalıştım". Ha bi de “kocamdan büyük destek aldım” demiş. E ben burada da “nasıl yani?” diyorum. Yani “büyük destek” derken neyi kastediyor. ?

Sorular başlayınca da bitmez malum.

Kadın iki çocuk annesi ve 41 yaşında. Yani yılların deneyi mi var. Yıllarca not almış. Tabi koca İngiliz olunca anlayışlı oluyor.Bizde olsa nasıl olurdu ? diyorum ilkin.

Örneğin;

-“Sezai canım harikasın, hadi Sezai, sezaiiii dur bir dakika bu çok farklı,geçen seferden çok farklı”

-“Fahriye gene ne oldu ?Hep farklı farklı diyip duruyosun. Benimki aynı senin ki aynı.Anlamadım bu işi? Yoksa sen her seferinde başka başka artistler mi hayal ediyon lan ?!”

-“Sezai saçmalama”

-“Sende kafamın tasını attırma! Olayı Hacivatla Karagöz’e bağlama”.

-“Ama bu çok faklı Sezai. Bu tereyağlı yumurta yerken ağzımın kenarından akan tereyağlı yumurta tadından aldığım haz gibi”

-“Karı bu nası benzetme ya ? Geçen çok farklı dediğini de Kayseri mantısına benzetmiştin”

-“Dur Sezai bunu not almam lazım.İlerde kitabını yazarım”

-“Not almana gerek yok. Hepsi yemek tarifi gibi zaten.Emine Bedel yazdı bunların hepsini…. Dur…acık dön…”

-“Sezai olmaz. Pozisyon bozulursa bu farklı haz kaybolabilir. Dur not alıyım hemen dönecem ben sana”.

-“Fahriye şimdi not almayı bırak yoksa bi kaza çıkacak elimden.”

Bu muhabbet muhtemelen Fahriye’nin Sezai tarafından aile içi şiddete maruz kalması ile sonuçlanır.

İngiliz koca faklı ama. O Karen elinde kalemle not alırken beklemeyi bilir. İngilizler “ asil ve demokrat insanlar” canım.

Tabi ben bir Türk’üm ve farklı düşünüyorum.

Kafama önce şu takılıyor.

Orgazm çeşidi ile seks pozisyonu çeşidi paralel mi?

Bu soru canımı sıkıyor.

Çünkü aklıma yüz tane pozisyon gelmiyor ve kendimi Dursun karşısında ki Temel gibi aciz hissediyorum.

Hayal gücünü zorla diyorum kendi kendime ama nafile…

Nasıl olabilir ya?

Hadi diyelim ki ben sirk cambazı gibi pozisyondan pozisyona giren ve yüz değişik pozisyon bilen bir adamım. E böyle hatunu nereden bulacaz değil mi ama.

Yok yok… sanmam… yüz orgazm için yüz ayrı pozisyon yoktur sanırım. İnsan aklında tutamaz be .

-“Sezai bugün canım 87 numaralı pozisyonda 24 numaralı orgazmı çekiyo”

-“Fahriye sen kafayı yedirecen bana. Konuşma artık lan !”

Ama Karen ve kocası için durum öyle değil. Adamda öyle numaralar var ki hatuna olayın kitabını yazdıryor.

-“Karen sevgilim, bugün canım 62 nolu pozisyonu çekti aşkım.”

-“O hangisiydi anımsayamadım. Notlarıma bakmam lazım”

-“Bakmana gerek yok.Hani annenlere gitmiştik geçen yaz barbekü yapmıştık. Bir ara fırsat bulup banyo da yapmıştık ya hani…”

-“Hatırladım. Ben ona – buçuk orgazm- diycem kitabımda”

-“Neden Karen?”

-“O sırada annemin çişi gelmiş ve banyonun kapısını vurmuştu da tamamlayamamıştık olayı tam olarak.Onun için”.

-“Şimdi tamamlarız aşkım”

-“Olmaz. Yani tamamlarsan 62 nolu olmaz. O başka bişey olur.”

-“Karen başlıycam senin bişeyine de yazacan kitabına da”

Peki kitap nasıl acaba? Yani bölümlerden mi oluşuyor ?

Birinci bölüm : Orgazm nedir ?

İkinci bölüm : Orgazma giriş.

Böyle midir acaba ?

-“Sezai bugün kitabın ikinci bölümünü yazmaya başladım”

-“Nasıl yani?”

-“İkinci bölüm canıııımmm. Orgazma giriş.”

-“E giriş hep aynı giriş”

-“Tam olarak öyle değil”

-“Sezai delirtme !”

-“Bu yazdığın kitabı senden başkası okursa o zaman ben delirecem işte Fahriye”.

Fakat sahiden de merak ettim kitabı.

İçimde bizi bir şekilde kandırıyor bu İngiliz kadın hissi var ama…gene de merak ettim işte.

Karen mekanlarla ilişkilendirmiş olabilir mi orgazm biçimlerini acaba ?

Car orgazm.

Badewanne orgazm.

Sofa orgazm

Bett orgazm.

Garten orgazm.

Olabilir mi? Olabilir.

-“Sezai kitabım bitmek üzere. Bugünde kaloriferin üzerinde yapsak aşkım. Kalorifer orgazmı ile yüz olacak ulaştığım orgazm çeşidi.”

-“Fahriye sen beni kandırıyon mu yoksa ? Kitap yazdırıyom ayaklarıyla her bi yerde yaptık ya hu”

Peki orgazmlarda “yardımcı alet ve edevat” kullanıyor olabilir mi Karen ? Bu tür orgazm çeşitleri yapmış olabilir mi?

14-Spoon orgazm.

15-Mixer orgazm.

35-Trencher orgazm.

Olabilir yani…neden olmasın… yüz orgazm çeşidi yani hayal gücü yetmez insanın.Olur olur. Bir alet edevat yardımcı olabilir bu işe. Ama bizim Fahriye, Sezai’ye bu tür bir konuyu açmaya cesaret edemez asla.

Yok yok !

Türkiye’de bir kadın yazamaz böyle abuk subuk bir kitap.

Ama “eli kalem tutan erkek”lerinmizden yazabilecekler var.

Aklıma ilk önce Abdurrahim Karakoç geliyor; “belden aşağı vurmayı” sevdiği için. Adamcağız yazılarıyla bir oturuşta defalarca belden aşağı vurabiliyor vallahi.

Sonra aklıma Zekeriya Beyaz geliyor. Hem bu konularda orijinal fikirleri var hem de “döngel karhanesi” deneyimi.

Fakat birisi var ki o bir yazara “seni itin g..tüne sokacağım” diyerek cinsel fantezi ufkunun enginliği ile eline su dökülemeyeceğini göstermiş yüce fikir adamımız Nihat Genç.

Bunlardan biri yada benzerleri yazabilir bizde bu tür bir sözlüğü diye düşünüyorum.

Peki sizin aklınıza gelen başka isimler var mı?

Vardır vardır…

Esat SELIŞIK
Akdeniz Edebiyat Dergisi/4.sayı/Mart-Nisan

Admin
Admin

https://zeka.yetkinforum.com

- Similar topics