ZEKAKÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORD MİNİBÜS, DEVEKUŞU

FORD MİNİBÜS, DEVEKUŞU Empty FORD MİNİBÜS, DEVEKUŞU

Mesaj  Admin Perş. Şub. 07, 2008 2:58 am

Laughing Adamın biri şehirlerarası yolcu taşımacılığında kullanmak üzere Ford Minibüs satın alır.İlk sefere çıkacağı gün heyecanlıdır.Yolcuları tepeleme doldurur ve yola çıkarlar.Fakat minibüsü öyle hızlı kullanmaktadır ki minibüsün en arka koltuğunda oturmakta olan 60 yaşlarında bir amca :'Yavrum, biraz yavaş gitsen, kaza yapacaksın' deyince, heyecanla: ''Beybaba , sen Ford minibüs bilir misin?'' der.Yaşlı adam:'Hayır, bilmiyorum.''deyince:''O zaman otur yerine de bir daha işime karışma..'' der.Neyse, seyahat bu şekilde devam eder.İleride keskin bir virajdan 120 km. hızla dönünce uçuruma yuvarlanmaktan son anda kurtulurlar.Bu arada minibüsteki yolculardan orta sıralarda oturmakta olan orta yaşlı bir kadın:''Şöför bey, rica ederim yavaş git.Evde çoluk çocuğumuz bekliyor.''deyince :''Abla sen ford minibüs bilir misin?''diye sorar.Kadın da ''Hayır , nereden bileyim?''der.Ona da''O zaman sus, bana müdahale etme.''der.Yola devam ederler.Artık minibüs öyle süratli gitmektedir ki, herkes yüreği ağzında şöförün insafa gelmesini bekler.Şöförün sağında oturan adam dayanamayıp:''Şöför bey, yavaş gitsene ..Canına mı susadın?''deyince şöför bağırır:''Abi sen Ford minibüs bilir misin?''deyince adam:''Evet ulan..!Biliyorum..Ne olacak.?'der.Bunun üzerine şöför heyecan içinde:'İyi o zaman çabuk söyle...Bunun freni nerede...!'' What a Face
Oldukça yakışıklı ve cüsseli,kısaca her haliyle dörtdörtlük bir adam bardan içeri girer.Yanında da bir devekuşu bara yaklaşır.Barmene seslenir:''Bana bir viski.''devekuşunu göstererek:''Buna da bir bardak su.!''der.İçtikçe içerler ve sonra adam :''Hesap..!'' der.Barmen:'27$ 45 cent ''der.Adam elini cebine atar.Cebinden çıkardığı paranın hepsini bırakır, çıkarlar.Barmen sayar; tam tamına 27$ 45 cent.Adam ve devekuşu ikinci gün yine gelirler.İçerler.''Hesap''der.36$18 cent gelir.Adam elini cebine sokar ve bütün parayı bırakır, çıkarlar. Barmen sayar.36$18 cent.Barmen şaşkın olayın sırrını çözmeye çalışıyor.Üçüncü gün, dördüncügün adam ve devekuşu geliyor, gece geç saatlere kadar içiyorlar,hesap ne kadar olursa olsun elini cebine atıyor, bütün parayı bırakıyor,hesap tamam.Ne bir cent eksik ne de fazla.Barmen kafayı yemek üzere.Dayanamıyor ve bu işin sırrını soruyor.Adam anlatıyor:''Bir gün Alaaddin'in sihirli lambasını buldum.Cin çıktı ve bana üç dilek dilememi söyledi.Ben de diledim.1-Çok yakışıklı ve kadınların hayran olacağı bir tipim olsun.2-Her yerde ve her zaman ne kadar paraya ihtiyacım olursa olsun elimi cebime attığımda hazır olsun.''Barmen paranın sırrını öğrenmiş ve rahatlamıştır.Sonra devekuşunu göstererekeki, bu ne bu?''diye sorunca, adam:''Ha... o mu?, 3. dileğim.' der.''Beni hiç yalnız bırakmayacak uzun bacaklı bir piliç istemiştim.Yanlış anladı şerefsiz...'' Twisted Evil

Admin
Admin

https://zeka.yetkinforum.com