ZEKAKÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'' Poğaça yiyen Gestapo''

'' Poğaça yiyen Gestapo'' Empty '' Poğaça yiyen Gestapo''

Mesaj  Admin Perş. Kas. 06, 2008 4:58 am

Yaşlı zenci alışverişini bitirip Kore'li bakkaldan çıktı: Kesekağıdında mukavva bardaktaki kahveden bir yudum aldıktan sonra gözü '' Park edilmez'' yazılı levha altındaki arabaya ceza yazan polise takıldı.

Yaklaşıp eleştirdi '' Bakkala girip-çıkalı beş dakika bile olmadı. Sen gelmiş ceza yazıyorsun. Bir emekliye merhamet göster.'' Trafik polisi aldırmadı, ön cam altındaki araç teftiş kontrolu belgesindeki tarihi okuyup defterine aktardı. Kayıtsız davranışı canını sıktı zencinin, polisin karşısına geçip ''Nazi.'' dedi. Trafik memuru adamın yüzüne dik dik baktıktan sonra defterden yeni bir sayfa açtı, lastiklerin yivleri aşınmış sebebçesiyle ikinci cezayı yazmaya koyuldu. Bu kez yaşlı adam '' Poğaça yiyen Gestapo'' diyerek tekrar sataştı polise. İlk iki cezayı cam sileceklerine sıkıştıran memur üçüncüsüne geçti. Zenci hala geri adım atmaya niyetli değildi, laf tahrikine devam etti: ''Mavi üniformalı kuş beyinli.'' Zenci konuştukça, polis ceza yazıyordu. 15 dakika kadar sürdü bu komedi. Trafik polisi aracına atlayıp uzaklaştı.

Yaşlı zenci soğumuş kahvesini yenilemek için Kore'li bakkala girdi. Cam arkasından olup bitenleri izleyen tezgahtar'' Polislerle başedilmez, ses çıkarmasaydınız tek cezayla kurtulurdunuz.'' diye akıl verdi. Oysa zenci hiç de öfkeli görünmüyordu: '' Umurumda değil ne kadar ceza yazdığı. Ben Harlem'de oturuyorum. Bu sabah otobüsle Washington Meydan'nında satranç oynayanları seyretmeye geldim. Ben araba kullanmasını bilmem. Polisin ceza yazdığı otomobilin arka tamponuna ''McCain 2008'' etiket yapıştırılmıştı. Emekli olduktan sonra hergün kendime küçük bir eğlence yaratmaya çalışıyorum. Doktorum eğlencenin sağlığıma iyi geleceğini söyledi.''

Alıntı: Doğan Uluç - Hürriyet 06.11.2008
Not: İlgilenmeyenler için, ABD Başkanlığına seçilen Barrack Obama'nın rakibi McCain idi...

Admin
Admin

https://zeka.yetkinforum.com