ZEKAKÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

politika neymiş..?

politika neymiş..? Empty politika neymiş..?

Mesaj  Admin Perş. Şub. 07, 2008 4:53 am

Çocuk babasına sorar:''Baba ,politika gerçekten nedir..'' Baba şöyle der:''Bak oğlum, ben eve para getiriyorum; öyleyse ben bir kapitalistim. Annen parayı yönetir. Öyleyse o da hükümettir. Deden, paranın doğru idare edilip edilmediğine dikkat eder, öyleyse o da sendikadır. Hizmetçi kız ise işçi sınıfıdır.Bizlerin ise tek hedefi vardır, senin rahatlığın.Dolayısı ile sen de halksın. , ve kundakta yatan küçük kardeşin ise 'gelecek' tir. Oğlum, anlayabildin mi...Çocuk duraklar ve babasına bu gece anlattıklarının üzerinde düşüneceğini söyler. Gece yarısı çocuk uyanır.Çünkü küçük kardeşi kundağına pislemiştir ve bağırmaktadır.Ne yapacağını bilemeyen çocuk anne ve babasının yatak odasına gider.Annesi yalnız ve derin bir şekilde yatmaktadır; öyle ki onu uyandıramaz.Böylece hizmetçi kızın odasına gider.Bakar ki babası hizmetçi kızla yataktadır.Dedesi de pencereden gizlice onları seyretmektedir!!!Hepsi öyle meşguldürler ki , çocuğun orda olduğunun farkına bile varmazlar.Çocuk hiçbir şey yapamadan yatağa geri döner. Ertesi sabah baba çocuktan , kendince politikanın ne olduğunu anlatmasını ister.'Evet' , diye cevaplar çocuk.Kapitalizm, işçi sınıfını KÖTÜYE KULLANIYOR. Sendika bunu SEYREDİYOR. Bu arada hükümet UYUYOR. Halk ise DİKKATE ALINMIYOR. Ve gelecek BOKUN İÇİNDE YATIYOR. Politika budur....

Admin
Admin

https://zeka.yetkinforum.com

- Similar topics