ZEKAKÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eve Gelen Üç Adam

Eve Gelen Üç Adam Empty Eve Gelen Üç Adam

Mesaj  Admin Çarş. Şub. 25, 2009 1:42 pm

Kadının biri, kocasını üç erkekle aldatıyormuş. Her gün kocası evden gidince, üç adam eve gelir ve kadınla birlikte olurmuş.

Kadın yine böyle bir günün sonunda, adamlardan birine demiş ki, “- Sen yarın gelirken, bir tepsi dolma yaptırıp getir.” Diğerine de, “- Sen de bir büyük kap ayran getir.” demiş. Diğer adam çok fakir olduğu için ona, “- Sen de… boşver, sen hiçbir şey getirme.” demiş.

Ertesi gün olmuş fakat, kadın bu günün günlerden Pazar olduğunu unutmuş, eteği tutuşmaya başlamış. “- Eyvah!” diyerek, kocasının yanına gitmiş, “- Sen bu gün kahveye gitmeyecek misin? Ben evde temizlik yapacağım.” deyip, kocasını zar zor da olsa evden göndermiş.

Kocası gittiği gibi üç adam da eve gelmiş. Kadın demiş ki, “- Siz hemen gidin, kocam buralarda.” Tam bunu söylerken zil çalmış, kadın “- Eyvah, kocam geldi galiba.” deyip, adamları sağa sola saklamış ve kapıya bakmaya gitmiş. Kocasını karşısında görünce de, “- Ne oldu?” diye sormuş.

Adam da, “- Yahu karnım çok acıktı. Bana dolma yapsana, canım çok istedi.” demiş.
Kadın, “- Allahım, bir tepsi dolma olsa da yesek.” demiş.

Elinde dolma tepsisi olan adam, çıkıp yanlarına gelmiş. Kadının kocası şaşırmış, “- Sen kimsin yahu?” diye sormuş. Adam sakin bir şekilde “- Ben, Allah tarafından geliyorum, karınız dolma istedi.” demiş ve hemen çıkıp gitmiş.

Kadının kocası, olayın şokunu atlatamadan “- Yaa, tamam da…” demiş ve karısına dönüp, “- Bu ayransız gitmez, sen bari bir ayran yap.” demiş. Kadın büyük bir sevinçle, “- Allahım bir damacana ayran olsa da içsek.” demiş ve ayranı getiren adam gelmiş ve diğeri gibi, “- Ben, Allah tarafından gönderildim, karınız ayran istedi.” diyerek, çıkıp gitmiş.

Kocası hayretler içerisinde kendi kendine, “- Bizim karı ermiş mi oldu ki!” diye söylenmiş.

Kadınla, kocası yemekleri yemişler ama, üçüncü adam hala içeride saklanıyormuş. 1 saat geçmiş, 2 saat geçmiş, 3 saat derken, adam dayanamayıp yerinden çıkmış.

Kadının kocası, adamı görünce bağırmış, “- Ulan, sen de kimsin?”
Adam, “- Ben, Allah tarafından gönderildim. Boşları alacağım.''

Admin
Admin

https://zeka.yetkinforum.com

- Similar topics