ZEKAKÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HAVLUCU MEHMET EMMİ

HAVLUCU MEHMET EMMİ Empty HAVLUCU MEHMET EMMİ

Mesaj  Admin Cuma Ekim 08, 2010 2:31 am

Havlucu Mehmet Malatya'nın içinde yaşamış yalanlarıyla ünlü bir zattır. Kıbrıs çıkarmasının olduğu zamanlarda yaşanmıs bir olayı aktaracağım. Şimdi onun ağzıyla size yaşadıklarını anlatayım.

Kardaş, sene 1974 gene dükkanda otıriyem bir baktım dükkanın telefonu çaldı. Bir de baktım kim ola Bizim Bülent ( Ecevit kendisi)
Havlucu Memmet Emmi biz Kıbrısa çıkarma yapacağız Malatya'nın savunmasını sana bırakiyem. Aman haa yüzümü kara Çıkarmayasan...
Yaw ne desem bilemedim vatan savunması başka bir seye benzemez. Peki dedim. Kardas dükkanı nasıl kapattığımı bilmiyem. Mahallede ne kadar çol çocuk varsa topladım tut ağacından her birine birer tane de sapan yaptım.
Bey daĞının eteklerine mevzi aldık bekliyok.
Bir gün geçti kimse yok, iki gün geçti kimse yok, 3 gün gecti kimse yok, artık eve dönecez; bir baktım uzaktan 3 tene Yunan ceti. Çocuklara dedim taşları hazır edin haaa. Tam nişan aldım atacam uçak geldi tam üstümüzde durdu. Camı acıldı, pilot kafayı cıkardı.
Kurban olam Havlucu Memet Emmi sen bu işe karışma....

Havlucu abartması ile çok ünlü bir kişiliktir. Türkiye'de televizyon yayınlarının yeni başladığı zamanlarda bu ve birkaç arkadaşı oturmuş sohbet ederlerken hava atmak için demiş ki;

-Arkadaşlar Allah sizi inandırsın dün akşam saat 11'e kadar televizyon izledim
Bir diğeri;

-O da birşey mi ben istiklal marşınıda izledim sonra yattım

Bir başkası;

- Ben istiklal marşını da izledim "televizyonu kapatmayı unutmayınız" yazısını okudum yattım, der

Havlucu şöyle bir bakar hepsine ve

-Ben istiklal marşını izledim,"televizyonu kapatmayı unutmayın "yazısını okudum, sonra karıncalanma çıktı ben devam ettim. Sanırım gece 3-4 civarı idi birdenbir spiker çıktı gözünden uyku akarak "havlucu yat artık da evimize gidelim " dedi..

La Piton Da Nolir?

Havlucu Memmet EMMİ avlanmayı çok seviyormuş. Piyangodan büyük ikramiyeyi kazanınca olan parayı 15 günlük bir safariye yatırmış.
15 gün sonra dönmüş gelmiş köy kahvesine, ayakta karşılamışlar, hepbir ağızdan 'de hele anlat,neler yapmişsen,neler görmüşsen?' demişler.

Bizim avcı demiş ki 'valla zebra avlamışem'.
demişler 'ula zebra da ne olaki?'.
demiş:bizim eşşeği bilisen?
-he bilirem
-ha iste bizim eşşeğin çizgilisidir,boyle pijama giymiş gibi olanıdir.

sonra zürafa avlamışem.
-ula zürafa da nolir?
-bizim eşşeği bilisen?
-he bilirem
-işte bizim eşşeğin böyle boyu 3-4 metre olanıdir.

sonra,başka,ee,piton avlamışem.
-la piton da nolir?
-bizim eşşeği bilisen?
-he bilirem
-eşşeğin ........ bilisen
-he bilirem
-aha odır, ama eşşek yohtır!.

Admin
Admin

https://zeka.yetkinforum.com

- Similar topics