ZEKAKÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İŞİ DÜZELTTİ

İŞİ DÜZELTTİ Empty İŞİ DÜZELTTİ

Mesaj  Admin Cuma Ekim 08, 2010 9:16 am

Zamanın birinde Erzurum'dan bir grup insan Hacca gitmek için yola çıkmışlar. Van'a gelmişler. Van'ın bir köyünde konaklamaya karar vermişler. O köyün de imamı yokmuş.
Köylüler aralarında konuşmuşlar ve Erzurum'dan çıkıp hacca giden bu topluluktan birini imam yapmaya karar vermişler.

Hem Erzurum'lu hem de hacca gidiyorlarsa boş insan değillerdir diye düşünmüşler. Nitekim tekliflerini içlerinden birisi kabul etmiş. Her yil 400 koyun verilecekmiş imama.

Adam hacca gidip masraf yapacağıma burda kalıp yalandan imamlık yapar ve her yil 400 koyun sahibi olurum diyerek işe baslamış.

Köylü camide toplanmış namaz kılınacak.Sayın imam başlamış namazı kıldırmaya.

'Erzurum'dan çıktım yola
Vanda verdim mola
400 koyun verdiler bana
Allahuekber''

Bu günlerce aynı biçimde devam etmiş. Köylü bu işe biraz şaşırmış ve konuşmuşlar aralarında.
Ya demişler , daha önceki imam mı yanlış kıldırıyordu, yeni imam mı. Bunu gidip müftüye soralım demişler.
Müftüye gelen halk herşeyi anlatmıs. Müftü Köylüye dönerek:
'Siz şimdi hiç imama çaktırmadan köyünüze dönün ve namaz vakti camide toplanın, ben de namaza gelicem ' diye emir verir.
Herkes köye döner ve namaz vakti camide toplanır.Tabi ki Sayın MÜFTÜ de camidedir.

Imam namazı kıldırmaya başlamış. Birinci rekat:

''Erzurumdan çıktım yola,
Vanda verdim mola
400 koyun verdiler bana
ALLAHUEKBER''
der.

Arkada H..H..diye bir ses gelir ve imam yakalandım herhalde diye korkmaya başlar.

Ikinci rekatta Bu sefer :

''Erzurumdan çıktım yola...
Vanda verdim mola...
400 Koyun verdiler bana
YARISI SANA YARISI BANA ...
Allahuekber''

diyerek sözlerini değistirir.
Namaz bitince köylü müftüye dönerek imam efendi namazı doğru mu kılldırıyor diye sorar.
Müftü: Haçan birinci rekatta biraz şaşırdı ama ikinci rekatta işi düzeltti......

Admin
Admin

https://zeka.yetkinforum.com