ZEKAKÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YILDIRIM TUNA'DAN FIKRALAR

YILDIRIM TUNA'DAN FIKRALAR Empty YILDIRIM TUNA'DAN FIKRALAR

Mesaj  Admin C.tesi Ekim 09, 2010 4:50 am

Kilisedeki Çocuk

Küçük oğlan çocuğu Pazar günleri kilisede verilen din dersine geç katılınca rahip “Neden geç kaldın?” diye sormuş kızarak. Çocuk balık avlamaya gitmek istediğini ama babasının onu kiliseye gitmesi için zorladığını söylemiş. Babasının böyle davranmasından çok mutlu olan rahip “Sana nedenini de izah etti mi?” diye saçlarını okşamaya başlamış oğlanın. “Evet” demiş çocuk, “Babam ‘Oğlum ikimiz için yeterli yemimiz vallahi yok, bu hafta idare et’ dedi!”

Pokere Dördüncü

Doktorun ev telefonu çalmış, hattın ucunda hastaneden mesai arkadaşı “Pokere 4’üncü lazım gelir misin?” diye sormakta. “Hemen geliyorum” demiş doktur. Paltosunu giyerken “Ciddi bir şey mi?” diye sormuş karısı, “Mmmm..” diye cevap vermiş doktor “Sana gerçeği söylemem gerekirse halihazırda 3 doktor daha şu anda orada!”

Menfi Etkiler

İlkokul erkek çocuklarda menfi etkiler yaratmakta.. Okul hayatınız boyunca orta yaşlı bir kadın tarafından sürekli azarlanmaya alışırsınız.. İleriki yaşlarda da bu alışkanlığınızı devam ettirebilmek için evlenirsiniz!..

Eleman Aranıyor Mu?

Kadının biri giyim mağazasının müdürüne gidip “Eleman arıyor musunuz?” diye sormuş. “Hayır” demiş müdür sertçe “Yeterli elemanımız var!” Kadın “Peki o zaman” demiş “Konfeksiyon bölümünde yarım saattir bekliyorum ilgilenen bir kişiyi bile yok.. Hemen bana yardımcı olacak bir eleman gönderirseniz sevinirim!..”

Ne Bileyim

Kız “Anne, hamileyim” demiş. “Nee?” diye çıldırmış annesi, “Babası kim?” Kız “Ne bileyim” demiş, “Babamın memuriyeti sebebiyle hiçbir yerde 4-5 aydan fazla kalamıyoruz ki isimlerini aklımda tutayım!”

Mualla

6 yaşındaki oğlan süpermarketin koridorlarında “Mualla.. Muallaaa!..” diye annesinin adını bağırırken “Şşşştt!” diye yanında bitivermiş annesi, “Ayıp. İnsan annesini ismi ile çağırır mı? Anne desene..!”

Oğlan “Tamam da” demiş, “Seni hayatta bulamazdım ki, etraf anneden geçilmiyor...”

Kaç Yıl?

- Doktor ben kaç yaşına kadar yaşayacağım?

- 80’ine kadar yaşarsın.

- Fakat doktor ben 80 yaşındayım?

- Eee, biz ne diyoruz ki?

Üçüz

İki kadın üçüz doğurmuş ortak arkadaşlarından bahsederken “Biliyor musun?” demiş biri, “Üçüz doğurmak 12 bin kerede bir oluyormuş.” Diğeri “Yuh!” demiş, “Kardeşim bunlar ne zaman yemek yediler, işe gittiler, uyudular da vakit buldular anlamak mümkün değil!..”

Tanrının Ordusu

John kiliseden çıkarken herkesin tek tek elini sıkan rahip onu görünce sıktığı eli bırakmayıp onu kenara çekmiş ve “Tanrı’nın ordusuna katılsana John” demiş. “Ben zaten Tanrı’nın ordusundayım efendim?..” diye cevap vermiş John. “Ama sizi Noel’in dışında kilisede göremiyorum ki” demiş rahip. “Şşşşştt!” diyerek fısıldamış John, “Ben gizli servisteyim!”

Patlak Lastik

DelİkanlI motosikletiyle giderken yolun sağında lastiği patlamış bir araba görmüş. Lastiği onarmaya çalışan yaşlı adamın çamura bulanmış ayakkabılarını, kravatını, gömleğini ve kıpkırmızı olmuş yüzünü görünce “Yardım etmemi ister misiniz efendim?” demiş nazikçe. “Çok sevinirim” diye cevap vermiş yaşlı adam yerden zorlukla doğrulmaya çalışırken “Karım bu konuda da müthiş bir uzman.. Eğer bu lastiğin nasıl değiştirilmesi konusunda kendisiyle şu açık camdan bir mücadele verebilirseniz ben de başladığım şu kirli işe konsantre olur, işi iki dakikada bitirebilirim!..”

İdrar Örneği

Jill doktorunun muayenehanesinde test sonuçlarını beklerken doktor içeri girip “Jill bu getirdiğin idrar örneği değil kızım” demiş, “Bu elma suyu!” Jill “Ama Tanrım!” diye yerinden zıplamış “Acilen telefon edebilir miyim? Sanırım asıl şişe kocamın öğle yemeği kutusunda!..”

Dördüncü Koca

Tom Cruise kadar yakışıklı bir adam kaldırımda bir kadına yanlışlıkla çarpınca hemen özür dilemiş. “Önemli değil” demiş kadın bakışlarını ondan ayıramadan, “Dördüncü kocama benziyorsunuz!” Yakışıklı “Gerçekten mi?” demiş “Kaç kere evlendiniz ki?” Kadın cevaplamış: “Üç!”

Yarı Fiyatına

Karı-koca alışverişe gitmişler. Adam bir kutuda ikili paketlenmiş rakı şişelerini raftan alıp sepete koyunca “Ne yaptığını zannediyorsun?” diye atılmış karısı. Adam “Bunlarda bugün kampanya var karıcığım.. İkisi 26 liraya inmiş” diye yanıtlamış. Kadın “Yerine bırak” demiş, “Şu anda onları alamayız!..” Birkaç raf sonra bu sefer kadın raftan yüz kremi alıp sepete koyunca “Hey, ağır ol bakalım” demiş adam, “Ne aldın öyle?” Kadın “Yüz kremi” demiş “55 liraya inmiş kaçıramam, beni güzelleştiriyor.” Adam “Pöh!” demiş, “Benim rakılar da öyle.. İçince seni aynen bir fıstık gibi görüyorum, hem de yarı fiyatına!”

Kontakt Lens

Genç kız okuldan dönerken yolda kontakt lensini kaybetmiş, aramış, bulamamış. Eve dönünce olayı annesine anlatmış. Annesi hemen işini gücünü bırakıp okul yoluna fırlamış ve yarım saat sonra elinde kızının kontakt lensi ile dönmüş eve. “Aa” demiş kızı şaşırarak, “Anne nasıl bulabildin onu?” Annesi “Sen yolda küçük bir plastik parçası arıyordun kızım” demiş, “Ben ise tam 150 dolar!”

Kayıp Viski

Adam tren garındaki “Kayıp Eşya” bürosuna gitmiş, “Dün gece geldiğim trende bir şişe viski unutmuşum acaba onu size getiren oldu mu?” diye sormuş. “Hayır” diye cevap vermiş ilgili memur, “Ama o şişeyi bulan adamı getirdiler!”

Admin
Admin

https://zeka.yetkinforum.com

- Similar topics