ZEKAKÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PARAGRAFTAKİ GİZLENMİŞ 20 ÇALGIYI BULUNUZ

PARAGRAFTAKİ GİZLENMİŞ 20 ÇALGIYI BULUNUZ Empty PARAGRAFTAKİ GİZLENMİŞ 20 ÇALGIYI BULUNUZ

Mesaj  Admin Paz Ocak 09, 2011 1:50 am

Aşağıdaki paragrafa çeşitli kültürlerden yirmi adet çalgı gizledim. (Not: Yazıdaki ifadenin herhangi bir kıymeti hakikiyesi yoktur. )
Tefecilik artmıştı, tarihinde olmadığı kadar rezillik diz boyu, huzur nanaydı. Böyle giderse seneye kalmaz ülke mandaya dönecekti. Ortalıkta seçim balonu dolanıyordu. Köstence'deki karkastan yetmişbirde inşa edilmiş kalemsi tarihi binadaki paşalar, 'Şef, lüten birşeyler yapalım!' diyorlardı. Kudüs işgal edilmiş; o, bu ayrımı yapılmadan halk kırmızı kapılı binaya götürülüp hapsediliyordu. Artık harp kaçınılmazdı. Slav tahrikçiler Batum başta olmak üzere bir ucu Raman'a uzanan sabotaj organizasyonları düzenliyorlardı. Bunlar niye önlenemiyordu? Bu kadar, bu kadar mı acizdik ?

Tefecilik artmıştı, tarihinde olmadığı kadar rezillik diz boyu, huzur nanaydı. Böyle giderse seneye kalmaz ülke mandaya dönecekti. Ortalıkta seçim balonu dolanıyordu. Köstence'deki karkastan yetmişbirde inşa edilmiş kalemsi tarihi binadaki paşalar, 'Şef, lütfen birşeyler yapalım!' diyorlardı. Kudüs işgal edilmiş; o, bu ayrımı yapılmadan halk kırmızı kapılı binaya götürülüp hapsediliyordu. Artık harp kaçınılmazdı. Slav tahrikçiler Batum başta olmak üzere bir ucu Ra man'a uzanan sabotaj organizasyonları düzenliyorlardı. Bunlar niye önlenemiyordu? Bu kadar, bu kadar mı acizdik ?

Admin
Admin

https://zeka.yetkinforum.com

- Similar topics