ZEKAKÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cemal Granda Anlatıyor

Cemal Granda Anlatıyor Empty Cemal Granda Anlatıyor

Mesaj  Admin Cuma Ocak 28, 2011 3:34 pm

Rakı içmesini bilenlerin kalpleri sevgiden yoksun kalmaz. Resimdeki insanların yüzlerindeki mutluluğa bakınız...
Cemal Granda Anlatıyor Pic05210

Cemal Granda Anlatıyor (******'ün hizmetkârı) Kristal Kitaplar

Moda koyundayız. Sıcak bir yaz akşamı. Sakarya motoruyla bir deniz gezisine çıkmıştık. Mehtabın ilk günleriydi. Koydaki manzara ******'ün çok hoşuna gitmişti.

Bize:
-"Buraya geldiğimizi kimse görmesin. Işıkları da söndürüp kendi kendimize rahat bir şekilde
yiyip içelim. Mehtap da hazır" dedi.

Fakat daha on beş dakika bile geçmemişti ki, çevremizin sessiz sedasız sandallarla çevrilmekte
olduğunu gördük. ****** sarıldığımızı görünce:

-"Karanlığın anlamı kalmadı. Işıkları açın" dedi.

Ortalık ışıyınca beyaz yazlık elbiseleriyle gecenin içinde ******'ün heybetli vücudu, bir heykel
parlaklığıyla ortaya çıktı. O an denizin ortasında bir alkış sesi yükseldi. Bizim orada olduğumuzu
öğrenen başka sandallar da kafileye katıldılar. ******, sevgi gösterisinde bulunan kalabalığa, sanki kendi konuklarıymış gibi sormaya başladı:

-"Size ne ikram edeyim, ne istersiniz?"

Sandallardaki kalabalık arasından sesler yükselmeye başladı:

- "Paşam seni isteriz."

Görülecek manzaraydı bu. ****** bir ara eliyle beni çağırdı:

- "Rakı, şarap ne varsa hepsini halka dağıt. Bana da bir şişe bırak" dedi.

Ben de ne kadar içki varsa, orada bulunan herkese dağıttım.

O zaman ******, karşısında coşan, sevgi gösterisi yapan halka doğru kadehini kaldırarak şöyle konuştu:

- "Vatandaşlarım!... Buna rakı derler. Vaktiyle padişahlar gizli içerlerdi. Ben açık içiyorum. Siz de
benimle beraber içiyorsunuz. Neticede unutmayın ki, ben de sizin gibi insanım."

Admin
Admin

https://zeka.yetkinforum.com

- Similar topics