ZEKAKÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Butun Avukat Ve Hukuk Ogrencisi Arkadaslara..

Butun Avukat Ve Hukuk Ogrencisi Arkadaslara.. Empty Butun Avukat Ve Hukuk Ogrencisi Arkadaslara..

Mesaj  Admin Perş. Şub. 14, 2008 7:08 pm

BUTUN AVUKAT VE HUKUK OGRENCISI ARKADASLARA..
ISTE ONLARA EN COK SORULAN SORULAR..

*.-ay sizin okul da ezberdir hep. nasıl ezberledin o kanunları
-yanımızda kanunla giriyoruz biz sınavlara

*.-siz de sene boyu yatıp haziranda sınav oluyorsunuz bir de okul zor diyorsunuz. saçma yani di mi?
-20 dersim var benim. beşyüzer sayfadan sen hesapla

*.-mezun olunca napcan? noter ol iyi para var. biz geçen gün gittik bir imzaya 20 milyon para istedi (hepsi de aynısını der ilk kendileri keşfetmiş gibi sevinir bir bu tespite)
-peki olurum

*.dayı geçinen tipler:
-oooooo! hukuk demek. bak çabuk bitir senle çok işimiz var sen bize lazımsın ona göre

*.- bu roma hukumudur nedir ne alaka yani sezar mı kaldı artık?ne diye görüosunuz bu dersi siz alla alla
-ne bilim lan ben...

*.-demek hukuk öğrencisisin genç. bak bu cmuk yüzünden biz yakalıyoruz hakimler salıyor. ne diyorsun bu işe? (polisler sorar hep bunu)
-olur öyle (denilmiyor ki adama senin yakaladığın her adamı suçlu diye içeri tıkabiliyor olsak hakime mahkemeye ne gerek olurdu diye)

*.- hukuk çok zor di mi, ezber hep...
- yoo, ezberlemek bir seçimdir. ben ezberlememem, ezberleyenler de unutuyor zaten sınavdan sonra çoğu şeyi.
- peki o kadar şeyi nasıl ezberliyorsunuz?
- (allamyarebbbbim) ben hiç bir şey ezberlemedim, diyorum ya...
- tamam da o kanunları ezberlemeniz gerekmiyor mu?
- hayır!! önemli olan hukuk mantığını öğrenmek.
- -inanmadığını ima eder ses tonuyla- allah allah...
- (hay allah cızırtını versin!)

*.fakülteye girilen ilk yıldan itibaren her espirili yetişkinin sorusu

-eh sen de avukat oldun birilerini öldürebilirim artık savunursun beni di mi? ehihi
-parasıyla olduktan sonra elbet

*.-ünlülerin avukatlığını yapıp sırlarını da öğrenirsin bol bol herhalde?

*.-ne olucan mezun olunca? hakim ol sen hakim, en çok o yakışır sana.. avukat olma, napıcan milletin ayak işleriyle uğraşıp..

biz de yakışıp yakışmayacağına göre seçecektik zaten..

*.- aaa kefalet var mi burada??
+ var evet ??
- aa ben sadece amerika'da var saniyodum..
+ ??
- yani bole hapse giriyosun para verip cikiyosun. e o zaman serdar ortac falan neden hapse girdi?
+ ???
- ya hep derler ya. biz oyle sanildigi kadar para kazanmiyoruz. bak hakkaten dogru demek ki.
+ evet..

*."-butun bunlar bi kere okumakla aklinda kaliyo mu simdi?"
( genellikle hukuk ogrencilerini bionik insan sananlar sorar)

"-abla simdi bizim babadan kalma 1 donumluk arazimiz var.biz 12 kardesiz.nasil paylasiriz?"
(her 2 taksiciden 1 i mutlaka sorar)

"-ya ben de aslinda hukuk istiyodum.cok severim ben hukuk derslerini mesela is hukuku gordunuz mu siz?"
(senede tek hukuk dersi okumakla 12 hukuk dersi okumayi ayni sey zanneden cingozler sorar)

-"ben istanbul hukuku 0.0001 puanla kacirmistim simdi puani kac oldu?" (sosyoloji mezunu 35-40 yas arasindaki bayan kadinlar* sorar)

"-ee simdi sizin dersler ingilizce diil mi yani?"
(bunu uluslararasi hukuku tum dunyada uygulanan tek bir hukuk dali olarak yorumlayanlar sorar)

"-yaa bu koylerde tecavuze ugradin diyelim.adamla evlenmezsen hapse mi giriyosun?"
(bunu mumeyyiz gorunumlu gayri mumeyyizler sorar)

Admin
Admin

https://zeka.yetkinforum.com

- Similar topics