ZEKAKÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VAH ! Kİ NE VAH !

VAH !  Kİ NE   VAH !  Empty VAH ! Kİ NE VAH !

Mesaj  Admin Salı Ekim 02, 2012 11:47 pm

VAHHH TÜRKİYE'M VAHHH! HEP ŞİKAYETÇİYİZ, ANCAK BURALARDAN YAZIŞIP DURUYORUZ. ACI OLAN İSE BİR ŞEY YAPAMIYORUZ. GÖZ GÖRE GÖRE ......G.İ.D İ.Y.O.R.U.Z......UÇURUMA.

VAH ! VAH !

SADECE BU BİR ÖRNEK DEĞİL....

İSTANBUL'UN MERKEZİNDE NİŞANTAŞI'NDAKİ YILLARIN İLKÖĞRETİM OKULU OLAN NİLÜFER HATUN İLKÖĞRETİM OKULU DA İMAM HATİP OKULU OLDU...

ŞİMDİ OKULLARDA KURAN VE DİNİ DERSLER OKUNACAĞINA GÖRE HEPSİNE APTESHANE APDEST ALINAN YIKANMA YERLERİ YAPILIYOR....

KIZLAR KÜÇÜK YAŞTAN ÖRTÜLÜ VAZİYETTE DOLAŞMAYA EĞİTİLECEKLER...

FEN DERSLERİ...

HAFTADA 6 SAAT OLAN FİZİK DERSİ 2 SAATE İNDİRİLDİ....ÖĞRETMENLER SADECE YILLIK PROGRAMA GÖRE ANCAK DERSİ ANLATACAK..PROBLEM ÇÖZECEK ZAMAN DERS YOK....

FEN DERSİ BİLMEYEN...ARAPÇA BİLEN GENÇLİK YETİŞECEK...

10 SENE SONRA TÜRKİYE.....İSLAM CUMHURİYETİ OLACAK....MİLLET GÖRMÜYOR MU ???? BİLMİYOR MU ??**

HAKİMİM SUSAR...ATATÜRKÜN CUMHURİYETİ KORUMAK KOLLAMAKLA GÖREVLENDİRDİĞİ EMANET ETTİKLERİ SUBAYIM SUSAR POLİSİM SUSAR ...HALKIM SUSAR...

DEMEK Kİ HALK TOPLUM BU ŞEKİLDE İSTİYOR...

BAKIN MİNÜBÜSLERİN VE BAZI OTOLARIN ARKA CAMLARINDA TÜRK CUMHURİYET BAYRAĞI YERİNE OSMANLI PADİŞAHLIĞININ BAYRAĞI ARMASI VE BAZILARIDA AYYILDIZ YERİNE PADİŞAH TURASI ASIYORLAR...

DEMEK Kİ PADİŞAHLIK İSTİYORLAR....

AYRICA GÜNEYDOĞU'DA SAVAŞ VAR SAVAŞ....

ŞIRNAK'TA PKK HAVAN TOPLARIYLA SAVAŞ YAPIYOR....

HAKKARİ - ŞIRNAK...GİRİŞLER ÇIKIŞLAR GÜNLERDİR KAPALI...

T.B.M. MECLISI KAPALI TATİLDE....

HERGÜN ŞEHİTLER.....

PKK LİDERİ ÖZEL BAKIM ÖZEL YEMEK ÖZEL DOKTORU....PKK İLE SAVAŞMIŞ KOMUTANLAR SİLİVRİ'DE PLASTİK LEĞENDE KENDİ ÇAMAŞIRLARINI ELDE YIKIYORLAR...

KUZEY SURİYE - KUZEY IRAK - İRANIN BİR KISMI KÜRDİSTAN OLACAK...

YUNANİSTAN- KIBRIS - ERMENİSTAN BİLE GÜNLERDİR..SAVAŞ TATBİKATLARI YAPIYORLAR...

FARKINDA MISINIZ ??

MİLLET HALKIN ÇOĞUNLUĞU KABUL EDİLDİĞİNDEN UYGULANMASI NORMALDİR...

HALK TOPLUMUN İSTEĞİ....CUMHURİYETİ KORUMA YEMİNİ EDENLER BİLE SUSTUĞUNA KABULLENDİĞİNE GÖRE...MEMLEKETTE DEMOKRASİ VAR...MİLLET HALK TASDİK EDİYOR...MECLİSTE OYA BAKIN KİMLER ÇOĞUNLUKTAYSA ONUN DEDİĞİ OLACAKTIR...DOĞRU MU?

İMAM HATİP OKULLARININ ÖNLERİNDE PANKARTLARDA "ŞİMDİ SIRA BİZDE " YAZIYOR...

EVET ŞIRNAK'DA HAKKARİ'DE....DETAYINI KARAKOLARIN DURUMUNU ...ARAŞTIRIN...BAKIN...SAVAŞ RESMEN DEVAM EDİYOR.....

FARKINDA MISINIZ...???

SADE VATANDAŞ....

Durum gerçekten vahim. Tüylerim diken diken oldu. Bu insanlar ne yapacak?

Sevgili Arkadaşlarım,
Bugün bir iş arkadaşımla konuşurken, biraz mutsuz olduğunu fark ettim ve sordum, hayrola bir problem mi var?

Arkadaşımın sözleri aşağıdadır: ''Evet, canım çok sıkkın, kızım, bu yıl 7. sınıfı bitirdi

Çekmeköy Bilge Soyak İlk öğretim okulunda, geçen cuma öğrendiğimize göre kızımın okulu İmam Hatip Okulu olarak ilan edilmiş valilik emriyle.
Aynı uygulama İstanbul'da pek çok yerde yapılmış.
Ve bu İmam Hatip'e çevrilen okullar Sosyal demokratların, Laik yaklaşımı benimseyen kişilerin oturduğu semtlerde oluyor.

Şimdi, bu okullarda okuyan öğrenciler, yani kızım, 8. sınıfta İmam Hatip müfredatı görecek ve İmam Hatip mezunu olacak.

Böyle şey olur mu? Kızım dün akşam sordu,

Baba, ben de kafamı örtecek miyim? Ne cevap vereceğimi şaşırdım, bir şey diyemedim..

Yapılmaya çalışılan, sizler bu okuldan çocuklarınızı alın, özel okullara gidin, paranız yoksa, kızınız İmam Hatip'te okuyacak..

Bu nasıl bir hukuk, nerede kazanılmış hak, ben çocuğumu İmam Hatip'e vermedim ki, neden zorla, orada okumak zorunda kalsın..''

Günlük koşturma, hayat kavgası içinde bazen böylesine önemli, dramatik değişikliklerin farkına varamıyoruz, suyu yavaş yavaş ısıtılan kurbağa benzeri...

Sevgili Dostlar, gün be gün geldiğimiz nokta bu..

Gerçek bu. Fakat basından bu olayın etkilerini, pratik sonuçlarını öğrenemiyorsunuz...

Muhalefet!

Böyle bir konuda protesto mitingi yapmayacak da ne yapacak? Bu çocukların velilerinin canı yanıyor, yürüyüşler yapıyorlar basından ses yok...
<
Bir muhalefet partisi ses getirecek bir protesto eylemi için daha ne ister?

Sizden ricam, bu yazıyı olabildiğince çok arkadaşınızla paylaşınız... Bir de 'Yetmez ama Evet'çilere' iletin lütfen...

Sevgi ve Saygılarımla -

Emin Şenkal

Admin
Admin

https://zeka.yetkinforum.com