ZEKAKÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayatı dolu dolu yaşadım

Hayatı dolu dolu yaşadım Empty Hayatı dolu dolu yaşadım

Mesaj  Admin Çarş. Şub. 10, 2010 4:38 am

Filipinler’deki karaoke barlarda Frank Sinatra’nın söylediği ‘My Way’ şarkısı yasaklandı. Gerekçe: Söyleyenlerle dalga geçenler yüzünden cinayetlerin artması!
Amerikalı şarkıcı ve aktör Frank Sinatra’nın 1969’da seslendirdiği ‘My Way’ (Benim Yolum) adlı şarkısı Filipinler’deki karaoke (müzik çalarken sözlerini ekrandan okuyarak şarkıyı söylemek) barlarda yasaklandı.

Gerekçe olarak bu şarkı yüzünden işlenen cinayetlerin sayısındaki artış gösterildi. Filipinler’de son yıllarda en az 6 kişinin ‘My Way’ şarkısı yüzünden hayatını kaybettiği bildirildi.

’HATA FARK EDİLİYOR’
Yetkililer cinayetlerin nasıl işlendiğini şöyle açıklıyor: “Bu şarkının sözlerini hemen herkes biliyor. Bu yüzden söyleyen hata yaptı mı diğerleri bunu farkediyor ve onunla dalga geçiyor.

Ayrıca şarkının ‘Hayatı dolu dolu yaşadım’ anlamına gelen sözleri de kişilerin egosunu güçlendiriyor. Bu ego patlaması sonucu dalga geçenlere sert karşılık veriyorlar. Çıkan kavga sonucu insanlar katil oluyor.”

‘My Way’in nakaratının Türkçe çevirisi şöyle:
‘…Hayatı dolu dolu yaşadım.
Her anayolu baştan sona dolaştım.
Ve dahası, çok daha fazlası, Hepsini keyfimce yaptım.
Pişmanlık mı? var elbette biraz.
Ama sözü edilmeyecek kadar az.
Hep yapmam gerekeni yaptım.
Ve hepsine istisna olarak baktım…

Admin
Admin

https://zeka.yetkinforum.com

- Similar topics