ZEKAKÜBÜ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ Empty BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ

Mesaj  Admin Salı Ağus. 03, 2010 5:33 pm

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ Ernest10
Che Guevara, 1967 yılında Bolivya’da yakalanıp öldürüldüğünde sırt çantasından; “******’ün Büyük NUTKU’nun” çıktığını...”

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ 12146710
Fidel Castro'nun 12 Mayıs 1961 tarihinde Havana'da görevli genç Türkiye diplomatı Bilal Şimşir'den ABD nin bilgisi olmaması şartıyla "******'ün Büyük Nutuk Kitabını" istediğini... Ve: "Devrimci M.Kemal ATATÜRK varken, Türk gençleri neden kendilerine başka önder arıyorlar?" dediğini,

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ Maotse10
1935'teki 'Uzun Yürüyüş' öncesinde Şankay Meydanı'nda toplanan binlerce Çinliye seslenen Mao'nun ilk sözlerinin : "Ben, Çin'in ******'üyüm. ."olduğunu,

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ Yillar10
Yunan Başkomutanı Trikopis`in, hiçbir zorlama ve baskı olmadan her Cumhuriyet Bayramında Atina'daki Türk Büyükelçiliği'ne giderek, ******`ün resminin önüne geçtiğini ve saygı duruşunda bulunduğunu,

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ Tales-10
1938'de, General McArthur'un en zor, en problemli, en buhranlı döneminde ,danışman, senatör ve bakanlarından oluşan yüz yirmiden fazla kişiye; "Şu anda hiçbirinizi değil, büyük istidadı ile Mustafa Kemal'i görmek için neler vermezdim" dediğini,

1938'de Ata`nın ölümünde Tahran gazetesinde yayınlanan bir şiirde; "Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir" denildiğini veee..

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ Tayyip10
2006'da ise AB Uyum yasaları gereğince devlet dairelerinden ****** resimlerinin kaldırılmasının istendiğini

Admin
Admin

https://zeka.yetkinforum.com

- Similar topics